O nas

Jedna z pierwszych sieci Niezależnych Aptek w Polsce

Chcemy integrować rynek i pokazać mniejszym podmiotom, że mogą mieć tak samo dobre warunki współpracy z hurtowaniami i producentami leków, jak największe w Polsce sieci apteczne.

 

Apteki indywidualne potrzebują dziś formalnego zrzeszenia i połączenia sił, które zapewni jednolite i stabilne funkcjonowanie. Tylko wspólne działanie pozwala zwiększyć potencjał negocjacyjny i zyskać przewagę polskich Aptekarzy niezależnych na dynamicznie zmieniającym się rynku farmaceutycznym. Właśnie dlatego w 2018 roku zdecydowaliśmy się powołać do życia Spółkę Aptek Polskich. Po przejściu wnikliwego procesu weryfikacji uzyskaliśmy status Sieci Wirtualnej (wg Farmaprom) oraz zostaliśmy wpisani do Krajowego Rejestru Pośredników w Obrocie Produktami Leczniczymi przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. W 2021 roku podpisaliśmy również kolejne umowy partnerskie z firmami klasyfikującymi Sieci Afiliacyjne i Wirtualne – PEX oraz IQVIA.

Nie jesteśmy kolejną grupą zakupową. Współpraca z nami nie ma również nic wspólnego z franczyzą. Odcinamy się od grup zakupowych, które działając na rynku od wielu lat w zasadzie niczego nie zmieniły w sytuacji aptek pojedynczych. Grupy zakupowe zajmują się tylko promocjami, my chcemy przejąć na siebie cały obszar związany z warunkami handlowymi, negocjacjami, kontraktami w relacjach z producentami i hurtowniami. Zasada jest prosta, im więcej aptek przystąpi do SAP, tym większy potencjał będziemy mieli w negocjacjach i dzięki temu będziemy mogli uzyskiwać jeszcze lepsze warunki dla aptek. Każda apteka przystępująca do SAP po spełnieniu pewnych warunków staje się partnerem, uzyskując w ten sposób realny wpływ na kierunki rozwoju spółki. Zdajemy sobie sprawę, że SAP nie pomoże wszystkim aptekom, ale już widzimy, że te apteki, które związały się z nami, znacząco poprawiły swoją sytuacje ekonomiczną.